"Blog podróżnika znającego się na hotelach. Nic dodać nic ująć."

W swoim życiu wiele podróżowałem i wiem na co zwracać uwagę przy wyborze hotelu. Ze mną na pewno wybierzesz dobry hotel

Dzikie i egzotyczne miejsca na wakacje - Meksyk, Kuba, Tajlandia - gdzie i kiedy się wybrać na dalekie wakacje

Dzikość i egzotyka przyciąga turystów z całego świata, zwłaszcza kiedy w końcu mogą wybrać się na wymarzone wakacje, pełne przygód i atrakcji. Warto jednak przed wyjazdem nie tylko sprawdzić kiedy najlepiej zaplanować wczasy w danym miejscu, ale i poczuć, czy dany kierunek jest właśnie tym, który sprawi, że wakacje takie będą niezapomnianym doznaniem. Gorące rytmy, wspaniałe krajobrazy, cudowna kuchnia i mnóstwo bajecznych atrakcje - to wszystko czeka tylko na odkrycie.

Niebańskie plaże, wielobarwne doznania i świetna atmosfera - Meksyk zaprasza na trip

Meksyk niewątpliwie jest jedynym z kierunków, które pozostają w pamięci na długo. Kraj ten kojarzy się z wielobarwnością, słońcem, muzyką zapraszającą do całonocnych tańców, pyszną wyrazistą kuchnią oraz boskimi plażami. Spokojnie jest tu wiosną oraz w listopadzie oraz na początku grudnia, choć sezon dla Europejczyków trwa od czerwca do sierpnia.
Kraj ten jest idealnym dla miłośników plażowania, którzy kochają biały, delikatny piasek oraz krystalicznie czystą wodę w odcieniach turkusu. Zachwycające nadmorskie klimaty jednak to tylko jedna z wielu twarzy, którymi Meksyk fascynuje i zachęca do odwiedzin. Na turystów bowiem prócz plaż czekają tutaj również małe i urocze górskie miasteczka, podwodne tajemnice oraz ślady po największych cywilizacjach świata, a mowa tu o Aztekach oraz Majach.

Bajeczne zakamarki Kuby, które sprawią, że poczujesz życie intensywniej

Kuba to kolejna propozycja dla wszystkich tych, którzy kochają nie tylko egzotykę czy poznawanie nowych miejsc, ale i szczególną atmosferę kojarzącą się z tańcem i radością życia. Kraj ten pełen jest cudownych plaż, a odpoczywanie właśnie na nich warto sobie zaplanować w miesiącach od marca do września, zwiedzanie natomiast będzie najprzyjemniejsze w lutym lub marcu, bowiem wtedy nie trzeba jeszcze obawiać się upałów.
Kuba zachwyca takimi miastami jak Trynidad czy też słynna Hawana, w których ma się wrażenie jakby czas stanął w miejscu. Niezwykle ciekawy jest chociażby Plac Rewolucji, stare miasto czy Plac Katedralny w Hawanie, a także urocze kawiarenki czy pracownie, w których można odpocząć i dać się oczarować.

Egzotyczna Tajlandia zaprasza na przygodę życia wśród niezapomnianych widoków

Tajlandia niewątpliwie kojarzy się z egzotyką, a także mnóstwem atrakcji czekających na miejscu. Jedne z najpiękniejszych na świecie plaż można spotkać właśnie tutaj, a widoki stanowią niezapomniane tło, które sprawia, że chce się tu zostać jak najdłużej. Miłośnicy spędzania długich godzin na miękkim piasku mogą się wybrać do Tajlandii o każdej porze roku, choć niewątpliwie najlepszym czasem zarówno na plażowanie jak i zwiedzanie jest okres od listopada do lutego.

Zarówno interesujący Meksyk, jak i rozśpiewana Kuba czy pełna atrakcji Tajlandia to idealne miejsca na dzikie i egzotyczne wakacje pełne przygód oraz doznań. Każdy z tych krajów ma własną historię, mnóstwo zabytków oraz plaże, które można podziwiać na niejednej pocztówce. Warto dać się ponieść przygodzie i zwiedzić choć jeden z nich… Opłaca się także odwiedzić serwisy w rodzaju jaknajdalej.com.pl.

Zdjęcia naszego reportera

turystyka

wyprawy

urlop